Čím potešiť na Valentína ?

Valentínsky darček

Valentín je dňom, ktorý buď milujete alebo nie. I keď väčšina ľudí áno, niektorí zdieľajú názor, že Valentín je americký novodobý výmysel, no mýli sa. Sviatok vznikol z hlbokej lásky a z toho istého citu sa dnes muži, ženy, matky, dcéry a priatelia každoročne obdarúvavajú 14. februára. Tento deň patrí len a len láske. Dajte, preto najavo svojím milovaným, čo pre vás znamenajú teraz i po celý nasledujúci rok.  Nepremeškajte a vychutnajte si čaro dňa sv. Valentína plnými dúškami so všetkým čo k nemu patrí.

História sviatku všetkých zamilovaných siaha ďaleko do minulosti a okolo jej vzniku sa traduje viacero historiek. Tou najsilnejšou je príbeh biskupa z Terni. V 3. storočí, v ktorom žil zakázal vládca Ríma Claudius II. svojím vojakom ženiť sa, lebo sa obával ich výkonov v boji. Kňaz však mladé páry tajne sobášil a mužom radil, aby svoje ženy neopúšťali a do vojen neodchádzali. Za tieto činy ho cisár zatkol a neskôr popravil 14. februára 269. Legenda hovorí o tom, že v čase svojho zajatia sa zaľúbil do žalárnikovej dcéry a pred svojou popravou jej zaslal lístok s odkazom, "Od tvojho Valentína". Na znak oddanosti láske začala najskôr cirkev oslavovať sviatok sv. Valentína zavedený pápežom Gelasiusom v roku 496. Zvyk ďalej pokračoval posielaním tzv. Valentínok, ktoré zaplavili trh spolu s hračkami, cukrovinkami, kvetmi a šperkami s námetom srdiečok.  

Symbol lásky, ako znak odvahy a statočnosti je oázou citov, pochopenia a zmesou emócií už odpradávna. K naším milovaným sa vraciame ako do prístavu plného nádeje v časoch i nečasoch. Práve, preto je srdce v akejkoľvek podobe príjemným darčekom pre tento deň. Vyberať môžete zo širokej ponuky šperkov, kombinujúcich drahé kovy i oslnivé kamene. Pripravili sme pre Vás kolekcie v tvare srdca, ako dar pre každého koho milujete. Obľúbenou klasikou v podobe srdiečok istotne nič nepokazíte a v ponuke je široký výber jemných decentných šperkov i okuzľujúcich okázalých klenotov.

Šperk je istota, ktorou si podmaníte každú ženu a určite na tento deň nezabudne.  Iskru v akomkoľvek vzťahu udrží i maličkosť. Radosť obdarovaného je skvelým pocitom, najmä ak ide o ženy a šperky, ktoré rozžiaria ich pokožku.

Ak Vám slová nestačia na to, aby ste vyjadrili všetko, čo cítite darujte jej srdce v podobe šperku. Ten prehovorí k osobe, ktorá je pre Vás špeciálna a vyjadrí všetko, čo chcete povedať, v jednom dokonalom symbole.

Zpět na blog
Porovnať 0

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať